Sağlık Astrolojisi

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öteki feza cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir feza ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına taraf veren bir meyanç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çalışmalarında, çeşitli feza cisimlerinin insanoğluın nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar çoğu kez Burç Yorumları adı şeşnda dokumalır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum bölgeleri üzere kişisel detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında mevsuk adımları atmaları bâtınin tavsiyelerde bulunur ve sistem gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil fail ayin burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak alan alır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları temsil fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene süresince ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir feza haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına taraf veren bir disiplindir. Zaman üstelik insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine cesim dikkat göstermektedirler. Bununla yan yana astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda sınırlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğu kez doğum haritası yorumlamak, nefis analizi yaratmak, aşk ve takanak astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, keyif astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yazgıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en omurga görevlerinden biridir. Kişinin doğum tarihine, saatine ve namına bakarak hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin pekâlâ bir istikbal tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine daha okkalı bili sahibi bulunmak istiyorsanız, biraşırı terimle hakkındalaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bâtınin Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bâtınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum tarihine bakarak belirlenir ve biraşırı kişiye bakarak nefis ve gelecekteki vakalar üzerine bili verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Ekseri 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur bâtınin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Mevlit haritasında Ay’ın başüstüneğu burçdolaşma. Ay ıtır, bir kişinin birey yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı üzere yaşyalnız şekline bel fiyat.

Burç yorumlaması üzerine çok okkalı bili sahibi bulunmak bâtınin, astroloji terminolojisine aşina bulunmak önemlidir.

ıstılah Fehvaı
Mevlit haritası Bir kişinin doğum simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit simultane yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini rapor etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine bili verir.
Natal harita Mevlit hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yazgıındaki vakalar ve nefis özellikleri ile müntesip ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde tutum ederken bir gayrı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yazgıındaki etkilere bel edebilir.
Retrolar Bir gezegenin tarafünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değişçilikimlere bel edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse de, mevsuk bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, istikbal tahmini ve daha katı çok bap üzerine bili ita konusunda berenarı değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir